De jaarlijkse middagborrel en avondmaaltijd kon geen betere aftrap vinden in het LosHoes van Jong Nederland ergens in het buitengebied van Hapert. De voorzitter moest helaas zich afmelden in verband met een coronabesmetting. Gelukkig had zij haar huiswerk tijdig voorbereid en kon namens haar haar opening toch worden uitgesproken. De maaltijd in de Praktijkschool van Pius X was een verrassend gebeuren: jonge kinderen, pas in opleiding zijn in staat om diverse smakelijke hapjes op te dienen. Dat belooft veel goeds voor de Kempische horeca van morgen.

De boodschap van voorzitter Angela was duidelijk: het gaat goed met Stichting Leergeld Veldhoven en De Kempen, vooral financieel. Dat is slechts één kant van de op zichzelf genomen mooie medaille. Maar er is ook een andere kant. De verwachting is dat in de (nabije) toekomst er door steeds meer gezinnen een beroep op ons zal worden gedaan. Gelukkig mogen we steeds meer vrijwilligers verwelkomen om hierbij te helpen.
Veel publicaties in vooral de regionale media houden ons in beeld. Het jubileumcongres in het voorjaar is er een goed voorbeeld van. Er was ook aandacht voor de actie waarin groepachters een simpele smartphone kregen, zodat zij al in een veilige omgeving om kunnen leren gaan met o.a. social media als SnapChat waar veel tieners tegenwoordig op zitten om met elkaar te communiceren.
In de komende periode zullen cadeaubonnen van een lokale speelgoedwinkels (beschikbaar gesteld met hulp van de Wereldwinkel in Veldhoven) uitgedeeld worden aan onze kinderen zodat ook zij een fijne decembermaand tegemoet kunnen zien. Aandacht verdient ook de verdere invoering van het computerprogramma Lisy voor tal van toepassingen en het uitrollen van Office 365 met nieuwe, kortere emailadressen voor iedereen. Er wordt verder gewerkt aan scholing van vrijwilligers. De herinvoering van de nieuwsbrief moet de kwaliteit van interne communicatie en de betrokkenheid versterken. En binnenkort volgt meer informatie over de uitbreiding van het dienstenpakket aan de gezinnen die een beroep op ons doen.
De appelflappen werd alle eer aangedaan tijdens de start in het LosHoes. Dat gold niet voor de Oudhollandse spelborden, die bijna onaangeroerd bleven. De reden: iedereen had het te druk met elkaar en dat mag ook wel na zo’n “Coronastorm”. Op het terras werd genoten van de nazomermiddag.
Tandje terug
Het was maar een klein stukje rijden van Hapert naar Bladel, waar de maaltijd werd geserveerd door jongeren van de Praktijkschool van het Pius X College. En de rit bleek de moeite waard. Het diner bestond uit steeds wisselende hapjes, hoewel de maatvoering van de gerechtjes royaal was. Alle Leergelders hadden plezier in de wijze waarop de keukenbrigade en de bediening hun best deden om alles in praktijk te brengen wat zij in de afgelopen maanden hebben geleerd.

Natuurlijk: je werd door de leerlingen in een lagere versnelling gezet. We zaten niet in een fast food restaurant of in een sjiek restaurant waar je al lang van tevoren moet reserveren. Nee, hier was het credo even wachten. Dat bleek geen probleem op een van de lekkerste leerpunten van onze regio. We bleken nog lang niet uitgepraat. Een tandje terug dus en dat kwam de avond en de maaltijd ten goede.
De seizoensaftrap werd georganiseerd door Chantal , Lien en Loes. Ze mogen terugkijken op een succesvol treffen.
Nieuwe leden van ons team:
Peter Lavrijssen (bestuurslid Bladel), Peter Coppelmans (bestuurslid Eersel), Fred Vermeulen (beoogd bestuurslid Bergeijk), Marri de Kort (PR-groep), Marianne Verbeek (intermediair Veldhoven), Bertus Borgers (intermediair Veldhoven), Henk Vrancken (coördinator Bladel), Susan van den Bergh (administratie) en Will Kooke (intermediair Veldhoven).
Leden die helaas afscheid hebben genomen:
Marja Bookholt (administratie), Carla Kersten (coördinator), Henny Spruit (coördinator), Mirjam Kreijns (intermediair), Bep Janssen (intermediair), Marjo van de Vorst (administratie) en Mira van de Heijden en Rafke Teeken (beiden van de PR-groep).